Vursavuş: Adana’nın kalkınması için el birliği şart

Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Fidan Vursavuş, kentin sorunlarının çözülmesi için odaların ve STK’ların ortak çalışması gerektiğini söyledi.

Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atilla Menevşe’yi makamında ziyaretinde konuşan AYAMDER Başkanı Vursavuş, kentin sorunlarının, kurumlar arasında diyalog ortamının sağlanması ve ortak çalışmalar yapılmasıyla çözüme kavuşturulabileceğine inandığını vurguladı. Tüm kurumların işbirliğiyle gerçekleştirilecek akılcı çalışmalarla bu yöndeki sorunların tümüyle ortadan kaldırılabileceğini ifade eden Vursavuş, “Yaşanan sorunları hep birlikte yürüteceğimiz çalışmalarla Adana’nın sıkıntılarına kalıcı çözümler oluşturabiliriz.” dedi.

ATO Başkanı Atilla Menevşe de üyelerinin uluslararası pazarlara açılmalarını teşvik ettiklerini kaydederek, “Bu kentin ekonomik anlamda kalkınması için, yatırım ortamlarının geliştirilmesi için, ne gerekiyorsa yapacağız. Ticaret odamız, sanayi odamız, ticaret borsamız ve sizin gibi kıymetli tüm meslek temsilcilerimizle birlikte uyum içinde hareket ederek Adanamızı hak ettiği yere getirebiliriz.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: haberler com

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


581 kez görüntülendi

Yukarı