Ünüvar: Türkler düşmanlarına gözdağı, dostlarına güven vermeyi bilmiştir

AK Parti Adana Milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Nevdet Ünüvar, “Ülkemiz ve Türk milleti için Ağustos aylarının anlamı çok büyük ve özeldir” dedi.

“Ülkemizin tarihe geçmiş bir çok başarısı Ağustos aylarında gerçekleşmiş ve bu başarılarla geleceğe daha güvenle bakmıştır” diyen Ünüvar yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“Ecdadımız 26 ağustos 1071 tarihinde Malazgirt zaferini kazanarak Anadoluya ilk defa adımlarını atmış ve yaklaşık bin yıldır bu toprakların üstünde üzüntüsünü ve sevincini bir arada paylaşmış ve paylaşmaya devam edecektir.

1516 yılında ise yine Ağustos ayında kazanılan  Mercidabık Zaferi ile Türkler düşmanlarına gözdağı, dostlarına güven vermesinide bilmişlerdir.

Üzerinde emperyalist oyunlar oynanan bulunduğumuz coğrafi bölge sebebiyle zor badirelerden geçen milletimiz,  Büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti milli birlik ve kardeşlik içinde , ekonomisiyle, demokrasisiyle, ordusuyla, istikrarını koruyan, uluslararası alanda ağırlığını sürekli artıran güçlü bir ülke olarak yükselmeye devam etmiş ve edecektir.

Ülkemiz ve Milletimiz tam 92 yıl önce bu topraklardan dış güçler tarafından parçalanmak ve yok edilmek istenmiş ama 30 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde milli birlik ve beraberliğinden güç alarak  tarihe bir destan yazmıştır.

Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gücünü aziz milletinden alan, demokratik ve çağdaş bir hukuk devleti olarak dünya devletleri arasında en üstlerde yerini almıştır.

Bu vesile ile Milletimizin 92 yıl önce destansı bir mücadeleyle, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde esaret zincirlerini kırdığı, bölünmez bütünlüğünü tüm dünyaya kanıtladığı, ülke toprağının resmen imkansızlıklar içinde geri alındığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yıldönümünü kutlarım.

Ecdadımız bizlere bu ülkeyi, din, dil, ırk gözetmeksizin omuz omuza birlikte mücadele ederek emanet etmiştir. Bunu hiçbir zaman unutmuyoruz, unutmayacağız.

30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesi ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, yüce Allah’tan hepsine rahmet dilerim.

Allah ülkemize milletimize zeval vermesin. Allah bu ülkenin varlığını ve başarısını daim kılsın.”

Kaynak: adanapress com

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


646 kez görüntülendi

Yukarı