Sözlü: Sağlıklı ve güçlü basın, güçlü Adana demektir

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ekspres Gazetesi’nin 34. Kuruluş Yıldönümü Gecesi’nde, yerel basının daha güçlü ve uzun ömürlü olması için desteklenmesi gerektiğini, bu konuda üzerlerine düşeni yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Sular VIP’te düzenlenen, Ekspres Gazetesi’nin 34. Kuruluş Yıldönümü Gecesi’ne katıldı. BaşkanHüseyin Sözlü, yerel bir gazetenin 34 yıl ayakta kalmasının meşakkatli bir iş olduğunu belirtti.

Ekspres Gazetesi çalışanlarını, imtiyaz sahibini ve yöneticilerini canı gönülden kutladığını dile getiren Başkan Sözlü, “Hepimiz zaman zaman gazetecilik ve gazetecilik etiğiyle ilgili konuşur, söz söyleriz, ahkam keseriz. Farkında olmadan kimi zaman ileri gideriz, kendimizle ilgili haberlerin bazılarını beğenmeyiz. Bir şehrin sağlıklı, kendine özgü bir yerel basına sahip olması gerekir. Bunun temel şartı, şehrin, bünyesindeki gazeteleri sahiplenmesidir. Abonelik yoluyla destek verilebileceği gibi, bir milletin, bir ülkenin ya da bir şehrin kendiyle ilgili önemli, değerli, anlamlı günlerini halkla paylaşmak adına gazetelerimiz ilanlarla desteklenebilir. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak, yasal zeminde, o önemli günlerin halkla paylaşılmasıyla ilgili faaliyetlerle, günlük ve haftalık basın organlarına destek veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Aynı zamanda Belediye Meclisimizde de meslektaşlarınız var, birlikte çalışıyoruz. Belediyenin basın biriminde de meslektaşlarınız mevcut” dedi.

BASIN KURULUŞLARINI DESTEKLEMEDE İŞBİRLİĞİ

Adana’da yerel yönetimlerin yanı sıra, esnaf, sanatkar ve iş dünyasının da yerel basına destek konusunda üzerine düşeni yapmasıyla, bu konudaki sorunların azalacağını ifade eden Başkan Hüseyin Sözlü, “Esnaf, sanatkar ve iş dünyasının, yaşamış olduğumuz şehrin ciddi, bir İzmir, bir Bursa seviyesinde yerel basına sahip olması hususunda, ilk etapta bir adım atarak, herkese masum temiz bir krediyi açması, desteklemesi, ondan sonra da beklentilerini fade etmesi gerekir. Sağlıklı ve güçlü basın kuruluşları, Adana’nın da gücünü artıracaktır. İnşallah Ekspres Gazetesi’nin ömrü şehrimiz Adana gibi, milletimiz gibi uzun olur. Adana’da, Kurtuluş Savaşı’nda, milli mücadelede üstlendiği misyonla gönüllerde taht kuran ve bu anlamda hala önemi büyük olan Yeni AdanaGazetesi var. Her basın kuruluşu kentimiz için büyük önem taşıyor. Uzun ömürlügazetelerimizin sayısının artmasını canı gönülden diliyorum” diye konuştu.

Gecede, Başkan Hüseyin Sözlü, Adana Büyükşehir Belediyespor Asbaşkanı Şehmus Uçar’a, kent sporuna verdiği destekler nedeniyle plaket verdi.

Kaynak: haberler com

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


865 kez görüntülendi

Yukarı