Soylu: Demirtaş bir barış yok edicisidir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı eleştirerek, “Demirtaş, toplumumuzu bölmeye çalışan, milletimizin huzurunu, Türk’ün ve Kürt’ün kardeşliğini, hukukunu ortadan kaldırmaya çalışan, maalesef üzülerek söylemeye çalışıyorum ki bir barış yok edicisidir” dedi.

Suruç, Adıyaman ve Ceylanpınar başta olmak üzere son günlerde yaşanan olaylarla ilgili AA muhabirine değerlendirmede bulunan Soylu, Türkiye’nin bir terör ve şiddet sarmalına çekilmeye çalışıldığını söyledi.

Türkiye’nin iki gündür yaşadığı acıların üzerinden siyaset yapmaya çalışanlara cevaplarının yumuşak olmayacağını bildiren Soylu, şöyle dedi:

“Biz meseleleri ayırt etmekte sorumluyuz. Elbette ki şu ifade önemlidir; çıkıp bu olayların birinci gününde ‘biz kendi güvenlik güçlerimiz oluşturacağız, kendi güvenliğimizi sağlayacağız’ dedikten sonra gelen tepkiler üzerine bundan özür dilemeyip, sanki bunu kendisi söylememiş, bizler bunu kendimiz uydurmuşuz gibi bizi suçlamak, Selahattin Demirtaş’ın aymazlığıdır. Demirtaş, toplumumuzu bölmeye çalışan, milletimizin huzurunu, Türk’ün ve Kürt’ün kardeşliğini, hukukunu ortadan kaldırmaya çalışan, maalesef üzülerek söylemeye çalışıyorum ki barış yok edicisidir, bir birlik ve huzur yok edicisidir. Türk siyaseti bugüne kadar böyle bir manipülatör görmemiştir.”

Soylu, yaşanan olaylar karşısında Türkiye’nin hangi noktaya taşınmak istendiğini bildiklerini söyledi. 

Soylu, “Kimlerin Türkiye’deki bu istikrarsızlıktan kendilerine medet ummaya çalıştıklarını da biliyoruz. Türkiye’de, Türkiye Büyük Millet Meclisine kadar gelmiş bir siyasi partinin her bir sözcüsünün açıklamasının bu kadar olumsuzluk ifade etmesi elbette ki bizi endişeye sevk etmektedir. Bunu açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum ki Türkiye’nin uzun zamandan beri sürdürdüğü ve büyük dikkatle devam ettirdiği milli birlik ve kardeşlik sürecini ortadan kaldırabilmek için Selahattin Demirtaş elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Selahattin Demirtaş’ı cilalayanlar, parlatanlar onun bugünkü yüzünü göstermek istemeyenler, sus pus içerisindedir” diye konuştu.

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


614 kez görüntülendi

Yukarı