Şehidimizin Annesinden Örnek Tavır

Adana’da 13 Şubat’ta, elindeki kartı göstererek otobüse binen ve şehit annesi olduğunu belirtmesine rağmen ısrarla 2,5 liralık ücreti isteyen özel halk otobüsü şoförü hakkında olayın görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından inceleme başlatılmış, olumsuz davranış ve hakaret içeren ifadeler kullanan şoför tutuklanmıştı.

Hadise, kamuoyundan büyük tepki almış ve devletimiz bütün kurumları ile en sert tepkiyi göstermişti.

Olay duyulur duyulmaz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya, şehidimizin annesi Zübeyde Tura’yı telefonla aramış; Valimiz Mahmut Demirtaş, İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç şehidimizin ailesine ziyarette bulunmuş ve Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz olarak davaya müdahil olmuştuk.

Ancak bugün itibariyle, şehidimizin annesi Zübeyde Tura bir anne olarak, alicenaplık göstererek, kendisine hor ve hakir davranan genç şoförü, şoförün büyük pişmanlık ve üzüntü duyduğunu belirtmesinin ardından affettiğini ve ilgili mahkemeye dilekçe vererek davasından vazgeçtiğini belirtmiştir.

Yüce gönüllülük gösteren, şehidimizin annesinin bu örnek tavrı, ders niteliğindedir. Bu elim hadisenin, henüz şehitlik mertebesinin önemini kavrayamamış ve şehit ailelerimize olan vefa borcunu yüreğinde hissedememiş olanlara bir mesaj olmasını temenni ediyoruz.

 

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


526 kez görüntülendi

Yukarı