Şefkat Nöbetine işadamlarından anlamlı destek

ADANA/ Türkiye başta olmak üzere dünyanın her yerindeki muhtaç insanların barınma, beslenme ve sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olan Türk Kızılay’ı terörden temizlenen Afrin’deki  insanlar için başlattığı Şefkat Nöbeti kampanyasına destekler sürüyor.  Organizasyona Adanalı işadamlarından anlamlı bir katkı daha geldi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin seyrini değiştiren şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kardeşi Soner Halisdemir’in çabalarıyla Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB)’nde üretim yapan Beyaz Kağıt ve Bakırlar firmaları Afrin’de ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere 4 tır temizlik, çocuk bezi ve meyve suyu bağışında bulundu.

Türk Kızılay’ı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Soner Halisdemir, Türk Kızılay’ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Yönetim Kurulu Üyeleri Niyazi Çetinkaya ve Veli Kasap, Beyaz Kağıt Yönetim Kurulu Başkanı Zühtü Doğrul ile Bakırlar İplik Şirketi Sahibi Yalçın Bakır’ın katılımıyla AOSB’de düzenlenen törende yardım tırları dualar eşliğinde Afrin’e uğurlandı. Malzemeler bölgedeki mağdur insanlara dağıtılacak.

Programda konuşan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kardeşi Soner Halisdemir, Mehmetçik’in Afrin operasyonuna başladığı günden itibaren sınır dışında güç koşullarda hayatını sürdüren insanlara gerekli yardımların götürülmesi için çabaladıklarını ifade etti.

Beyaz Kağıt ve Hijyenik Temizlik Ürünleri Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zühtü Doğrul ve Bakırlar İplik Şirketi Sahibi Yalçın Bakır ise Türk milletinin yardım eli olan Kızılay aracılığı ile Afrin’deki insanlara bağış yapmanın huzurunu yaşadıklarını söyledi.

 “KIZILAY RENK KÖRÜDÜR”

Türk Kızılay’ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, kurumun bütün yardım çağrılarına destek veren sanayici ve işadamları ile bu organizasyonun hayata geçmesinde ciddi gayret gösteren Soner Halisdemir’e teşekkür etti.

Mazlum coğrafyadaki insanların sofrasına katık, kaşığına lokma ve yarasına merhem olmak üzere bu yardım faaliyetlerine devam edeceklerini dile getiren Saygılı, “Türk Kızılay’ı renk körüdür. Dünyadaki ihtiyaç sahiplerinin ırkına, rengine, cinsine ve inanancına bakmaz. İnsanların mağduriyet ve mazlumiyetine bakar. Türk Kızılay’ı 80 milyon vatandaşımızın katkılarıyla dünyanın her yerine iyilik köprüleri kuruyor, gönüllerde kandiller yakıyor. Tüm bu hizmetleri milletimiz adına yapıyoruz. Nerede bir yara ve yaralı varsa onların imdadına koşuyoruz. Şu anda Afrin’de her gün Kızılay’ın yardım tırından 5 bin kişiye sıcak yemek dağıtılıyor.”dedi.

Ramazan Saygılı, törenin sonunda hayırsever işadamları  Zühtü Doğrul ve Yalçın Bakır’a teşekkür plaketi takdim etti.

  

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Etiketler Adana Haber

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


458 kez görüntülendi

Yukarı