Saygılı: Düzenli bağışçılarımızın sayısı artıyor

ADANA/ Türk Kızılay’ı, ‘Ulusal Kan Temini Projesi’ kapsamında Bölge Kan Merkezleri ve mobil kan bağış araçları ile ülkenin kan ihtiyacını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamayı sürdürüyor.

Ülke genelinde 17 Bölge Kan Merkezi, 64 Kan Bağış Merkezi ve 150’den fazla mobil kan bağış aracı ile hizmet veren Türk Kızılay’ına kurum ve kuruluşların sunduğu destek artarak devam ediyor.

Türk Kızılay’ı Adana Şubesi bu çerçevedeki faaliyetlerine yenilerini ekliyor.  Son olarak Sarıçam Belediyesi ve ilçede hizmet veren STK’ların ev sahipliğinde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası Aksoylar Camii’ nde gerçekleştirildi.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Türk Kızılay’ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Veli Kasap, Mahmut Nimet Dalkır ile çok sayıda STK temsilcisinin katılımıyla düzenlenen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

 “KIZILAY MİLLETİN ÖNEMLİ BİR DEĞERİDİR”

Organizasyonda konuşan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ,  Türk Kızılay’ının milletin önemli bir değeri olduğunu ifade etti. Uludağ,  “Bu vatanın evlatları olarak insanlığa uzanan bu yardım eline gereken desteği vermeliyiz.  Bugün de bu amaçla kan bağışı yapıyoruz. Hemşehrilerime  kan bağışı yapmaları için Türk Kızılay’ına gitmeleri konusunda çağrıda bulunuyorum.” dedi.

 “KIZILAY BÜTÜN İNSANLIĞA HİZMET VERİYOR”

Türk Kızılay’ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise bağışçıları ve gönüllülerinden gücünü alan kurumun bütün insanlığa hizmet verdiğini söyledi. Düzenli kan bağışçıların sayısının her geçen gün arttığını dile getiren Saygılı,  “Bunun için de ayrıca mutluluk duyuyoruz. Çünkü hedefimiz hiçbir hastanın mağduriyet yaşamamasıdır. Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve STK temsilcilerine gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Saygılı, programın sonunda kan bağışı kampanyasına sundukları destekler için Bilal Uludağ ve STK temsilcilerine teşekkür plaketi takdim etti.

 

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


646 kez görüntülendi

Yukarı