‘Paralel Kolej’ kapatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde usulsüz çalıştığı tespit edilen Özel Yavuz Selim Koleji’ne 1 ay süreyle geçici kapatma cezası verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri tarafından Tavşanlı Özel Yavuz Selim Koleji’nde başlatılan inceleme tamamlandı. İncelemede paralel yapıya yakınlığıyla bilinen Tavşanlı Özel Yavuz Selim Koleji’nde eğitim veren M.Ş.’nin ‘çalışma izni onayı’ olmadan görev yaptığı tespit edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü müfettişleri tarafından hazırlanan raporda Tavşanlı Özel Yavuz Selim Koleji’nin ‘mevzuata aykırı personel çalıştırması’ gerekçesiyle geçici olarak 1 ay kapatılmasına karar verildi.
Kütahya Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili Tavşanlı Kaymakamlığı’na gönderilen yazıda, “Söz konusu rapor doğrultusunda 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunun 7’inci maddesi gereğince 1 ay süreyle geçici olarak kapatılmasının uygun görülmektedir” denildi.

Raporda, “Özel eğitim kurumları, kurum açma şartlarından her hangi bir tanesini kaybetmesi veya izinsiz değişiklik yapılması, mevzuata belirtilen sayıda personel çalıştırılması veya mevzuata aykırı personel çalıştırılması, reklam ve ilana ilişkin gerekli şartların yerine getirilmemesi halinde, davranışın ağırlığına göre 15 günden az olmamak kaydıyla 3 aya kadar geçici olarak, 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununun genel ve özel amaçlarıyla temel ilkelerine uymayan, kurumu mevzuata uygun kapatmayan, geçici kapatma cezası alan ve aynı fiili tekrar işleyen kurumların ise sürekli olarak kurum açma izni veren makam tarafından kapatılır” ifadeleri yer aldı.

30 Temmuz 2015 tarihinde başlatılan kapatma cezasının 28 Ağustos 2015 tarihine kadar devam edeceği bildirildi.

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


1646 kez görüntülendi

Yukarı