tehdit Arşivi

Telefon dolandırıcılarının kurbanları batıdan

Telefonla arayarak kendilerini polis, savcı, ya da jandarma olarak tanıtıp PKK tehdidiyle dolandırıcılık yapanların kurbanlarının yüzde 70’ini Batı illerinde yaşayan vatandaşların oluşturduğu bildirildi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’raki vatandaşların ise PKK tehdidine inanmamasından dolayı böyle bir toblonun ortaya çıktığı belirtildi. Telefonla vatandaşları arayıp kendilerini polis, savcı ve jandarma olarak tanıtan şahıslar son yıllarda Türkiye’de çok kişinin parasını dolandırdı. Yaklaşık 9 yıl

Soylu: Cumhurbaşkanımızı tehdit etmeye çalışıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Paralel medyanın, televizyonları, o paralel medyanın gazeteleri Çavuşesku’yu ve eşini örnek göstererek sevgili cumhurbaşkanımızı tehdit etmeye çalışıyor. ‘Onlar kurşuna dizildi, siz de kurşuna dizileceksiniz’ diye tehdit etmeye çalışıyorlar” dedi. Soylu, partisinin Ergene İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresi’nde, AK Parti’nin, 2002 yılından itibaren bu ülkede hayal edilemeyenleri gerçekleştiren bir teşkilat olduğunu söyledi.

PKK tehdidi ile dolandırdılar

Adana’da terör örgütü PKK tehdidi ile vatandaşları dolandıran 3 kişi, yakalanarak adliyeye sevk edildi. Alınan bilgiye göre dolandırıcılar, Denizli’de yaşayan Saniye Öznalbant’ı (72) terör örgütüPKK’ya yardım etmekle suçlayarak, bankadaki paralarını Rıdvan A. (40) ve Tekin I.’ya (32) ait hesap numaralarına yatırmasını istedi. Paranın tekrar kendisine iade edileceği söylenmesi üzerine yaşlı kadın, bankadaki 200 bin lirayı verilen hesaba yatırdı.

Telefonla aradığı 2 kişiye kendisini polis olarak tanıtıp PKK tehdidiyle 7 bin 920 lira paralarını dolandırdığı ileri sürülen zanlı yakalandı. Edinilen bilgiye göre olay, merkez Seyhan ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, geçtiğimiz günlerde İzmir’de bir ev hanımını ve Ankara’da bir sağlık memurunu telefonla arayan bir kişi, kendisinin polis olduğunu söyleyerek, “Kimlik bilgileriniz PKK’nın eline geçti, sizin hesabınızdan kendilerine

Rockçı İmam’a ölüm tehdidi

Kamuoyunda Rockçı İmam olarak bilinen Antalya’nın Kaş ilçesi Pınarbaşı Köyü Camisi imamı Ahmet Muhsin Tüzer, Amerika’da verdiği konser sonrası sosyal medya ve internet siteleri üzerinden ölüm tehditleri aldığını söyledi.

Yukarı