Özel, 10 gün erken veda edecek

Orgeneral Hulusi Akar’ın Genelkurmay Başkanı olduğu yeni komuta kademesi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylandı. Devir teslimin 30 Ağustos’tan önce gerçekleştirilmesi bekleniyor. Org. Özel’in Genelkurmay Başkanlığı görevini devredeceği Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar’a, karargâhtaki çalışmalarına bir an önce başlamasına zaman kazandırmak için erken veda edeceği belirtildi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplanan Yüksek Askeri Şura (YAŞ), kararlarını imzaladı ve TSK’nın yeni komuta kademesi netleşti.
 
32 general ve amiral bir üst rütbeye; 50 albay ise general ve amiralliğe yükseltildi. 
 
Özel halefine zaman kazandırdı
 
Yüksek Askeri Şûra ile emekliye ayrılan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, selefine görevi erken devredecek. Görev süresi 30 Ağustos’ta dolacak Genelkurmay Başkanı Özel, 10 gün erken veda edecek.  

Org. Özel’in Genelkurmay Başkanlığı görevini devredeceği Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar’a, karargâhtaki çalışmalarına bir an önce başlamasına zaman kazandırmak için erken veda edeceği belirtildi. Bu arada diğer atamalardaki devir teslim törenleri de peyderpey 30 Ağustos’a kadar yapılacak, yeni görevlerine atananlar bu tarihten itibaren resmi olarak göreve başlamış olacak.
 

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


1929 kez görüntülendi

Yukarı