Kolombiya Büyükelçisi Çukurova Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

Kolombiya Büyükelçisi Juan Alfredo Pinto Saavedra ile beraberindeki heyeti, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan’ı ziyaret etti.

 Ziyarete Kolombiya Büyükelçiliği’nden gelen heyette Büyükelçi Müsteşar Milena Gómez Kopp ve Kültür Ataşesi Daniela Bohórquez de yer aldı. Çukurova Üniversitesi Dış İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan, Dış İlişkiler Genel Koordinatörü Müge Ergin, Erasmus+ Kurum Koordinatörü Semra Sadık Krupka ve Uluslararasılaşma Koordinatörü Seher Özer Ütük’ün de katıldığı toplantıda, Çukurova Üniversitesi’nin Kolombiya Yükseköğretim Kurumlarıyla işbirliğine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Özellikle ziraat ve su ürünleri alanlarında işbirliğine yönelik Kolombiya’nın söz konusu alanlarda güçlü iki üniversitesiyle akademik ve bilimsel işbirliği yapılmasına, öğrenci ve akademisyen değişimine karar verildiği bildirildi.

 Prof. Dr. Erdoğan: “Bilimsel İşbirliği Protokolü İmzalayacağız.”

Ziyaretle ilgili bilgi veren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan, akademik ve bilimsel işbirliği için Mutabakat Zaptı imzalanmasına ve Erasmus+ KA107 Uluslararası Kredi Hareketliliği kapsamında ilgili alanlarda öğrenci ve personel değişimi için belirlenen üniversitelerle müzakerelere başlanarak proje teklifi hazırlanmasına karar verildiğini bildirdi.

 Çukurova Üniversitesi’nde Kolombiya Kültür Haftası Düzenlenecek.

Kolombiya Büyükelçisi Juan Alfredo Pinto Saavedra ise Çukurova Üniversitesi ev sahipliğinde bir Kolombiya Kültür Haftası organize etmek istediklerini belirtirken Kültür Ataşesi Daniela Bohórquez ise Kültür Haftası kapsamında çeşitli konularda ziyaretçi konuşmacı davet edip dans, İspanyolca dili eğitimi gibi etkinlikler organize edebileceklerini ifade etti.

Kolombiya heyetinin teklifi üzerine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Çukurova Üniversitesi olarak Kolombiya Kültür Haftası’na ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade ederek, Kültür Haftası’nın 2018-2019 Akademik Yılında organize edilmesini planladıklarını söyledi.

 Ziyaret, ÇÜ Kayıkhane Tesislerinde düzenlenen Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil Elekcioğlu ve Prof. Dr. Seyhan Tükel ile Çukurova Üniversitesi’nde uluslararası öğrenci statüsünde öğrenim gören Kolombiyalı öğrencilerin de katıldığı öğle yemeği ile son buldu.

  

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


517 kez görüntülendi

Yukarı