KİM İÇİN

KİM İÇİN
Sıratı müstagim üzere olmayan oluşumlar ilahi kelimetullahı kendilerine has kılıp İslam çerçevesinin merkezine cemaatlerini, partilerini, mezheplerini koyarlar. Ümmet bilincini yitirir ve kardeşlik duygularını kendi dar çerçevelerinde görürler. Artık kendilerinden olmayanlar ikinci sınıf Müslümanlar dır.
İşte o zaman kardeşlik duygularını yitirenler Allahın rahmetinden uzak kalırlar. Halbuki ALLAH (hücürat suresi ayet-10) da Müminler ancak kardeştir. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Ve Allah’a karşı takva sahibi olun. Umulur ki, böylece siz rahmet olunursunuz. Diyor bu gün İslami hizmet içinde olduğunu söyleyenler Hz. Yusuf u kuyuya atan kardeşleri gibi dışarıdan Müslümanlara şevkatle bakıyor gibi görünmelerine rağmen ilk buldukları kuyuya kardeşlerini atıyorlar. Eğer dava İslam ise İslam ın cihanşümul kardeşlik yapısı nerede.
Yüce Allah, Kur’an-ı Kerim de şöyle buyuruyor: “Şüphesiz sizin bu ümmetiniz tek bir ümmettir. Ben de Rabbinizim. Öyleyse benden sakının.” (Mü’minun, 23/52) Resulullah (s.a.s.) de bir hadisi şerifinde şöyle buyurmuştur: Mü’minlerin, birbirlerini sevmede, birbirlerine merhamet etmede ve birbirlerine acımadaki örnekleri adeta bir beden örneğidir. Onun bir organı rahatsız olduğunda diğer organları da uykusuzluk ve ateşle ona katılır.
Bir kısım oluşumlar İsterler ki, kendi cemeatlerinden olacaksın cemaatleri için çalışacaksın. O kadar çalışacaksın ki cemaatlerinin bankaları olacak. Ama ümmeti Muhammed e bir faydası olmayacak. O kadar çalışacaksın ki yüzlerce okulları dershaneleri olacak. Bir tane ihtiyacı olan fakir Müslüman çocuğu okumayacak. O kadar çalışacaksın ki cemaatin mal varlığına, dünyadaki varlık sebebini ve Neye hizmet ettiğini unutacaksın. İslam ı tabela yapıp içini kendi çıkarlarıyla dolduranlar, yarın ahrette cehennemide dolduracaktır.
Mezheplerini üst sınıf görenlerde,kendi mezheplerinin mukallitliğini yapmanı isterler. Sanki Allahın dini kendi mezheplerin den ibaret. sonra Müslüman kardeşini öldürmeni isterler. Sonra kerbela nın hesabını 1300 yıl sonra Müslüman kardeşinden sormak isterler. Enfal suresi 46. Ayet derki: Allah’a ve Peygamberine itaat edin; çekişmeyin, yoksa korkar başarısızlığa düşersiniz ve kuvvetiniz gider. Sabredin, doğrusu Allah sabredenlerle beraberdir. Müslüman kardeşine düşmanlık besleyen meshebi ayrılıklar Allahın dine hizmet etmez. Tam tersi islamı parçalar ve zayıf bırakır. Günümüzde orta doğuda yaşanan vahşetin büyük bir kısmın altında meshepcilik cahiliyeti yatmaktadır.
Görülüyorki dini Allaha has kılmadıkça müslümanların birliği ve dirliği sağlanamayacaktır.
De ki: şüphesiz benim namazım, kurbanım, hayatım ve ölümüm hepsi alemlerin Rabbi olan ALLAH içindir. (enam-162)
Selam ve dua ile

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


915 kez görüntülendi

Yukarı