Karaisalı’da anket çalışması

karaisali-da-anket

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından 2014 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında desteklenen “Karaisalı Kırsalında Kalkınma Planlamasına Esas Potansiyel ve Dinamiklerin Belirlenmesi, Stratejik Yol Haritasının Çıkartılması” başlıklı faaliyetin köy (mahalle) düzeyi çalışmaları başladı.

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, yüz yüze görüşmelerle ilçenin gerçek ihtiyaçları ve sorunlarını belirlenmesi amacıyla böyle bir çalışma planladıklarını söyledi. Masa başında değil de vatandaşlarla birebir görüşmeler yapılarak gerçek bir anket yapacaklarını kaydeden Aslan, mahalli değer ve ürünlerin ortaya çıkartılmasına çalışacaklarını ifade etti.

3′er kişiden oluşan 4 grup olmak üzere 6′sı uzman 12 kişiden oluşan ve Zobu Danışmanlık firması tarafından yürütülecek çalışmaların ilk etapta 5 gün devam edeceğini, bir haftalık değerlendirmeden sonra 6 günlük bir çalışma daha gerçekleştirileceğine işaret eden Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan şunları söyledi:

“Kırsal kalkınma çalışmaları ile bireylerin kendi özgüçlerini keşfetmesi ve ona dayanması, toplum dinamiklerinin harekete geçirilmesi, gelirlerinin artması, gelir dağılımında adaletin sağlanması, eğitim ve sağlık hizmetlerine ulaşım oranının yükselmesi, kadın ve çocukların yaşam koşullarının iyileştirilmesi, örgütlü davranış bilincinin ve örgütsel faaliyetlerinin artmasını amaçlıyoruz.”

Kaynak: haberler com

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


343 kez görüntülendi

Yukarı