İşte bombacıların uğrak mekanı

Suruç Bombacısı Şeyh Abdurrahman Alagöz ile Diyarbakır Bombacısı Orhan Gönder’in uzun süre takıldığı ve IŞİD’lilerin mekanı olarak iddia edilen İslam Çay Evi böyle görüntülendi. 

HDP Diyarbakır Bombacısı olarak bilinen Orhan Gönder ile Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 32 kişinin ölümüne ve birçok kişinin de yaralanmasına neden olan canlı bomba olarak bilinen Şeyh Abdurrahman Alagöz’ün sık sık uğradığı söylenen İslam Çay Evi yaklaşık 4 ay önce kapatılırken, İslam Çay Evi yakınlarında bulunan esnaflar ise, kendilerine zarar gelecek diye tedirgin durumda. 3 Kişi tarafından bundan aylarca önce kitap okuma salonu olarak kiralanan iş yerinin bir süre sonra çay evine dönüştürüldüğü, sadece çay evine gelen gençlere çayların verildiği aynı zamanda dışarı esnafa ve ya yabancı vatandaşlara da çay verilmediği belirtildi.

İslam Çay Evinin yaklaşık olarak 6 ay boyunca açık kaldığı polisler tarafından birkaç defa baskın yediği polis ekiplerinin belirli aralıklarla iş yeri civarında kontroller oluşturup esnaf sakinlerinden iş yeri hakkında bilgiler topladığı da öne sürüldü. 6 ay boyunca faaliyet sürdüren İslam Çay Evi’nin IŞİD’lilerin mekanı olarak bilinmesi sonrasında aniden kapatıldığı ve iş yerinin de boşaltıldığı ileri sürüldü. 6 ay boyunca faaliyet sürdüren İslam Çay Evine gelen gençlerin çay evinin kapanması sonrasında bir daha uğramadığı ve İslam Çay Evinin bulunduğu iş yerini kiralayan 3 şahısla da bir daha karşılaşılmadığını belirten esnaf sakinleri; “ Burası daha önceden boş bir dükkandı. Bir gün 3 şahıs gelerek burayı kiralamak istediklerini söylediler.

Şahısları tanımıyorduk. İş yeri üzerinde bulunan kiralık dükkan yazısının bulunduğu numarayı aramalarını söyledik. Onlarda dükkan sahibini arayıp görüştüler. Bizler kendilerine ne tür iş yapacaklarını sorduğumuzda da, bizlere kitap okuma salonu dediler. Bizde fazla bir şey sormadık. Önce kitap okuma salonu olarak açılan İslam Çay Evi bir süre sonra çay evi olarak faaliyet sürdürmeye başladı. Esnafa ve ya çay evine uğramayan kişilere çay verilmiyordu. Sürekli gençler girip çıkıyordu. Bizlerde bir şey anlamıyorduk. Cuma günleri içeride vaatler veriliyor ve bir kişi de kapı dışarısında ezan okuyordu.

Birkaç defa polis ekipleri gelerek bizlerden İslam Çay evi hakkında bilgi istediler bizlerde bilmiyoruz dedik. Ondan sonra polis ekipleri birkaç defa operasyon düzenledi. Operasyonlar sonrasında yaklaşık 6 ay boyunca faaliyet sürdüren İslam Çay Evi kapandı. Bir daha da buraya gelen şahısları ve burayı kiralayan 3 adamı bir daha da görmedik. Kendilerini de tanımıyoruz. Orhan Gönder ile Şeyh Abdurrahman Alagöz’ü de tanımıyoruz. Belki görmüşüzdür ama buraya giren çıkan gençlerin sayısı belli değildi. Kapanıp gittikten sonra burayı bir vatandaşımız kiralayarak kendisine tabelacı dükkanı açtı. Şuan burada tabela işleri yapılıyor” iddiasında bulundular.

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


673 kez görüntülendi

Yukarı