Hasan Toka,18 yıllık görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı oldu.

Birlik Haber Sen Adana Şube Eski Başkanı Hasan Toka 27. Dönem de Akpartiden aday adayı olabilmek için Ptt’deki görevinden istifa etti.

Hasan Toka basın yoluyla yaptığı açıklamayla:

“Bugün dağlara emanet edilmeyip de bizlere yüklenen ve tevdi edilen o ağır yükü hepimizin hissetmeye ve emanet bilincini yeniden kuşanmaya çok ama çok ihtiyacımız var” dedi.

“Göğsümüze emanet edilen imanın, kalbimize emanet edilen ihsanın, aklımıza emanet edilen idrakın gereğini hepimizin yapmamız gerektiği düşüncesindeyim” diyerek konuşmasını sürdüren toka, şunları söyledi:

“Zamana ve insana dair güvensizlik söylemlerine aldanmadan, pes etmeden, cesaretimizi yitirmeden ‘Emin İnsanlar’ olmak için çaba sarf etmeliyiz. Dürüstlük, sadakat, merhamet ve adalet birer hayal değildir. Bunlar sadece önemli insanlara verilen bir erdem de değildir. Aksine her insanın ulaşabilmek için elinden gelen gayreti sarf etmesi gereken erdemlerdir. Biz de buna istinaden, erdemlik bilinciyle bu yüce milletin vekili olabilmek adına bu kutsi yola çıktık. İyi niyetler ve temiz duygularla bu millete ve insanlığa hizmet etmek için aday adaylığımızı açıklıyorum. Allah yolumuzu hayırlı kılsın. Günümüzü ve geleceğimizi aydınlık etsin” dedi.

Birçok sivil toplum kuruluşunda görev alan toka adana içerisinde sevilen ve geniş nüfuslu bir ailenin çocuğu ayrıca evli ve 2 çoçuk babası.

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


479 kez görüntülendi

Yukarı