Fındık işçisinin yevmiye ücreti belli oldu

Terme Ziraat Odası Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantı Kaymakam Fahri Meral Başkanlığında gerçekleştirilirken, mevsimlik tarım işçilerinin ücretleri de belirlendi. En çok iş gücü fındık toplamak için kullanılırken, bu sezon fındık işçisinin en az ücreti 40 TL olarak belirlendi.

Samsun’un Terme ilçesinde Terme’de fındık toplama, taşıma, patoz ve biçerdöver ücretleri belirlendi. Kaymakam Fahri Meral başkanlığında düzenlenen toplantıda 2014 yılı mevsimlik işçilere ödenecek olan asgari ücretler belirlendi.  Fındık işçisinin ücreti yüzde 15 e yakın oranda artarak 40 TL olarak belirlendi. Ayrıca bölgede yetiştirilen soya, çeltik ve mısır hasadı gibi işlerde de çalışacak işçilerin ücretleri belirendi.

Toplantı sonunda Terme Kaymakamı Fahri Meral, “Hayırlı bir hasat sezonu olması temennisinde bulunarak. Bu yıl fındık üreticilerimiz bayağı zorlandı, fındığı önce don vurdu ve sonrasında ise etkili olan fırtına nedeni ile dökülmeler oldu. Bu kadar zor bir yıl geçiren fındık üreticisi ve diğer üreticilerimiz kalan ürünlerini sağ salim kazasız belasız inşallah hasat ederler.” dedi.

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


739 kez görüntülendi

Yukarı