FATMA GÜLDEMET SARI’DAN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı, Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, genç bireylerin birikimleri, fikirleri, hayalleriyle Türkiye’nin enerjisini oluşturduğunu ve bu enerjiyle ülke adına dinamik bir gelecek inşa edileceğini kaydetti.

Sarı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile yayımladığı mesajında, gençliği; “temiz, öz, umut dolu ve heyecan verici” olarak nitelendirerek, gençlikle birlikte yapılmayan hiçbir hareketin başarılı bir eyleme dönüşemeyeceğinin altını çizdi.

En büyük hedeflerinin ülke olarak, milli ve manevi değerlerini bilen ve bu değerlere sahip çıkan Mehmet Akif’in dile getirdiği “o yüce Asım’ın Nesli’ni yetiştirmek” olduğunu ifade eden Sarı, şöyle devam etti:

“Darbe girişimine karşı duruş gösteren, tankların önüne yatan, kurşunlara göğsünü geren, bombalara aldırmayan ve canlarını seve seve feda eden 15 Temmuz gecesinin gençliği, Asım’ın neslinden farklı değil. Dünyada bu neslin başka bir eşi ve benzeri yoktur. 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde, 2017 referandumundan bu yana ilk kez oy kullanacak genç sayısı 1 milyon 585 bine ulaştı. Görüyoruz ki, seçimlerin kilidini gençlerimiz açacak. Gençlerimizin de çok iyi bildiği üzere AK Parti gençlerin partisi. Bu dinamizmle beraber güçlü Türkiye’yi oluşturacağız. Türk gençliğinin potansiyeline güveniyor, bu potansiyelin ülkemizi yarınlara taşıyacağına inanıyorum. Başta gençlerimiz olmak üzere, milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Büyük Önder Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi saygıyla anıyorum.”

  

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


394 kez görüntülendi

Yukarı