Erdoğan: Yeni Türkiye için 400 milletvekili

cumhurbaskani
Cumhurbaşkanı Erdoğan “Ben cumhurbaşkanı olarak istikbale yönelik kanaatlerimi söylüyorum. 7 Haziran seçimlerinde biz yeni Türkiye’yi istiyorsak, 400 milletvekilini vereceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa’da toplu açılış töreninde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “(Cumhurbaşkanı siyaset yapıyor) Hayır, ben cumhurbaşkanı olarak sadece istikbale yönelik kanaatlerimi söylüyorum. Ne diyorum; 7 Haziran seçimlerinde biz yeni Türkiye’yi istiyorsak, 400 milletvekilini vereceğiz. Diyoruz ki eğer yeni anayasa istiyorsak 400 milletvekilini vermek lazım, bunlarla böyle uğraşmaya gerek yok. Bir başkanlık sistemini istiyorsak 400 milletvekilini vermek lazım ki bu gerçekleşsin. Çözüm süreci istiyorsak 400 milletvekilini vermemiz lazım ki gümbür gümbür iktidarda olan bir parti bunu gerçekleştirsin” dedi.

Erdoğan, birilerinin istediği gibi evrak imzalayan Cumhurbaşkanı olması durumunda, milletin emanetine ihanet etmiş olacağını vurgulayarak, “Benim yerim tam burası, benim yerim milletin yanı. Asıl sizin bulunduğunuz yere bakın, yanlış yerde duran sizsiniz. Ülkesine ve milletine ihanet içindeki bir çete ile kol kola yürümek sizi iktidara götürmez ancak felakete sürükler” dedi.

Erdoğan, “Çıkıyor bir tane siyasi genel müdür diyor ki ‘ben o teröristlerin önünde yürürüm.’ Yani eli molotoflu, elinde her türlü sapan, taş var, neymiş genç. ‘Onların önünde yürürüm’ diyor. Bir defa elinde molotof, sapan, misket varsa, bütün bunlarla beraber halkın her türlü dükkanına, arabasına, aracına her şeyine saldırıyorsa bunlar teröristtir, bunun başka izahı yoktur. Onun önünde yürüyeceğini söyleyen kişi de ondan nasibini almış demektir” dedi.

Erdoğan, “Ben belediye başkanlığım döneminden bu yana, ne zaman sorulduysa başkanlık sistemini hep savundum geldim. Diyorum ki: Türkiye eğer başkanlık sistemiyle yönetiliyor olsaydı, bugün bulunduğumuz yerin kesinlikle çok daha ilerisinde olurduk. Çünkü mevcut sistem hükümetlere çok ciddi patinaj yaptırıyor. Hele bir de cumhurbaşkanı ile hükümet arasında ciddi görüş ayrılıkları varsa, bu patinaj çok daha fazla oluyor, hatta geriye gidişlere yol açıyor” dedi.

Erdoğan, “Bakıyorsunuz Amerika’nın bir gazetesinde Pensilvanya’daki zat makale yazıyor. Niçin yazıyor? Türkiye’deki bir katılım bankasıyla alakalı. Yav sen hoca mısın yoksa banka patronu musun, nesin? Hale bak sırtını nereye dayıyor? İşte o malum Newyork Times gazetesine. Peki bunun patronajı nerede? Onu da siz araştıracaksınız. Acaba bu gazetenin patronları kim? Acaba nasıl burada yazdırıyorlar? Hesap başka, bilesiniz ki içeriden ve dışarıdan güçlü Türkiye istenmiyor. Bunun için her taraf ayağa kalkmış durumda” dedi.

Kaynak: AA

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


396 kez görüntülendi

Yukarı