Erdoğan bugün açıklayacak: Tam 130 milyar lira

23 yatırım için verilecek süper teşvik paketi bugün açıklanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması planlan paket kapsamında 130 milyar liralık teşvik sağlanacak.
Teşvikler ile hayata geçirilecek projelerle cari açıkta da ciddi anlamda düşüş sağlanması planlanıyor.

Kamuoyunda ‘Süper Teşvik’ olarak bilinen Proje Bazlı Teşvik Sistemine katılan projeler bugün açıklanıyor. Proje Bazlı Teşvik Sistemi Tanıtımı ve 2017 Yılında Hazırlıkları Tamamlanan Yatırımlara Teşvik Belgesi Dağıtım Töreni, saat 14.00’te Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

130 MİLYAR LİRALIK 23 YATIRIM

Proje bazlı teşvik sisteminden yararlanarak 130 milyar lira teşvik belgesi alan 23 yatırımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak. Toplantıda projeleri yürütecek firmalar tek tek tanıtılacak, cari açığın düşürülmesine ne kadar katkı sağlayacakları açıklanacak.

BAŞTA PETRO-KİMYA

Projelerde başı petro-kimya alanı oluşturacak. Ayrıca ilaç, tarım ve sağlık alanlarında projelere destek sağlanacak.

28 Mart’ta Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Başbakan Yıldırım, “Stratejik yatırım türünden 128 milyar TL yatırım teşvikini onayladık, bunu önümüzdeki günlerde paylaşacağız. 2017’de yaptığımız gibi ekonomi ile ilgili kapsamlı bir eylem planı hazırladık” açıklamasında bulunmuştu.

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


202 kez görüntülendi

Yukarı