Eczane çalışanları İSG eğitimi

eczane-calisanlari-isg

Adana Eczacı Odası, 1524 eczane destek personeline İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) eğitimi verdirdi.

Adana Eczacı Odası olarak; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve Yayımlanan Yönetmelik çerçevesinde eczacıların yerine getirmesi gereken yükümlülükleri konusunda eczacılara gerekli bilgilendirmeleri yaptıklarını belirten Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanı Ecz. Ersun Özkan, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği eczane çalışanlarına İşyeri risk değerlendirme raporunun hazırlanması, acil durum eylem planının hazırlanması, konularında gerekli uzman desteğinin sağlandığını söyledi.

Yasal mevzuat çerçevesinde eczane destek personelinin 3 yılda bir alması gereken 8 saatlik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin alınmasının da sağlandığını söyleyen Ecz. Özkan, “Bu konuyla ilgili Hekimbey İş Sağlığı ve Güvenliği ile görüşülerek Adana merkez eczanelerimiz için Eczacı Odamız Toplantı Salonunda, İlçelerde bulunan eczane destek personelimiz için ise İlçe Temsilciliklerimizde eczane destek personelimizin bu eğitimleri alması sağlanmıştır. Eğitimlere 650 eczanemizde görev yapan 1524 eczane destek personelimiz katılarak sertifika almaya hak kazanmıştır. Adana Eczacı Odası olarak eczacılarımızın İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda yasal mevzuat çerçevesinde sorumluluklarını yerine getirmelerine katkı sağlamanın yanı sıra önümüzdeki süreçte de gerek halkımızın gerekse üyelerimizin yararına faaliyetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: haberler com

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


412 kez görüntülendi

Yukarı