Dagep Hükümete Tam Destek.

Uzun zamandır, başta ülkemiz olmak üzere, İslam dünyasına yönelik olarak devam eden çok yönlü saldırılar, özellikle son bir haftada daha fazla aleni ve pervasızca yapılmaya başlanmıştır. Türkiye dışında İslam dünyasında yeterli tepkinin yükselmemesi, tüm bu saldırıların önümüzdeki günlerde maalesef artması potansiyeline işaret etmektedir.

Bu saldırılardan ilki; “Kur’an’da şiddet içeren ve Yahudi karşıtı ayetlerin bulunduğu ve Kuran’dan çıkarılması gerektiği yönünde” talihsiz bir açıklama yapan sözde 300 Fransız aydınından gelmiştir. Bu aslında Müslümanların sinir uçlarına dokunma ve tepkilerin büyüklüğünü görme girişimiydi.

İkinci büyük saldırı; ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınması ve bunu protesto eden Filistinlilere İsrail askerleri tarafından ateş açılması sonucu 50’den fazla kişinin şehit edildiği ve iki bine yakın kişinin yaralandığı olaylardır. Bu olaylar, Bölgede daha büyük infiallere yol açacağı, çok sayıda mazlumun kanının döküleceği ve İsrail’in büyük ideallerini gerçekleştirme yolunda daha da ileri gideceği endişelerine yol açmaktadır.

Bu noktada, öncelikle, yokluk ve sefalet içinde İsrail’e karşı yıllardır direnen Filistin halkını ve her diplomatik platformda bunu dillendiren Türkiye’nin hakkını teslim etmek gerekir.

ABD ve İsrail, kendi emelleri doğrultusunda ellerinden gelen tüm gayreti ortaya koyuyorlar. Burada asıl sorgulanması gereken Suudi Arabistan başta olmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır gibi hıyanet içerisindeki ülke yönetimleridir.

Bu süreçte, atılması gereken her adımı zamanında atan hükümetimizin yanında olduğumuzu ifade ederken, Sivil Toplum Kuruluşlarının kınama ve protesto gösterilerinin ötesinde çabalar ortaya koymaları gerektiğine vurgu yapmak istiyoruz. Doğu Akdeniz Gönüllü Eğitimciler Platformu olarak, eğitim konusundaki çabalarımıza daha fazla ağırlık vererek bu sürece olan desteğimizi artıracağımıza söz veriyoruz.

Yaklaşan Ramazan ayının ve yaşanan bu olayların Ümmetin uyanışına ve birliğine vesile olacağına olan inancımızı koruyoruz.

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


493 kez görüntülendi

Yukarı