CHP’li Loğoğlu’nun Karataş’la ilgili önergesi‏

CHP Adana Millet Vekili  O. Faruk Loğoğlu, Adana’nın Karataş ilçesi ile ilgili  Kültür Turizm Bakanlığına Önerge Verdi

 

işte o önerge…

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

 

Aşağıdaki sorularımın Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini saygılarımla arz ederim.

 

                                                                                              O. Faruk Loğoğlu

                                                                                              Adana Milletvekili

 

 

Adana’nın Karataş ilçesi turizm potansiyeli açısından büyük önem taşımaktadır. Öyle ki, ilçenin kış aylarında 8-9 bin olan nüfusu, yaz sezonunda 70-80 binlere kadar çıkmaktadır. Karataş, 60 km. uzunluğundaki kumsalları ile dünyanın sayılı uzun kumsallarına da sahiptir. Karataş ayrıca dalyanları ve bu dalyanlarda üretilen deniz ürünleri ile de dünya çapında tanınmaktadır.

Fakat, Karataş halkı, ilçelerindeki zengin potansiyelin gereken şekilde kullanılmadığını belirtmekte ve bu konudaki taleplerini basın yoluyla ve STK’ların çalışmalarıyla yetkili makamlara ulaştırmaya çalışmaktadırlar.

Karataş halkının talepleri bağlamında yanıtlanması istenen soru şudur:

1) Karataş’ın bir turizm merkezi haline getirilmesi için Bakanlığınızca hangi adımlar atılmış ve bundan sonra hangi adımlar atılması planlanmaktadır?

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Etiketler Adana Haber

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


4459 kez görüntülendi

Yukarı