Batı’nın PKK tezgahı!

Başbakan Basın Başmüşaviri Osman Sert, katıldığı canlı yayında Türkiye’nin Suriye ve Irak’taki hava operasyonları ve NATO toplantısına dair soruları yanıtladı.

“Türkiye YPG’ye saldırıyor mu” sorusuna Sert, “Biz Suriyeli Kürtlerle savaşmıyoruz. PYD veya diğerleri, IŞİD’e veya Esed rejimine karşı savaştıkları sürece kendileriyle hiçbir sorunumuz olmaz” yanıtını verdi.

SERT: BİZ SURİYELİ KÜRTLERLE SAVAŞMIYORUZ

Biz Suriyeli Kürtlerle savaşmıyoruz. Biz Suriye ve Irak’ta terör örgütleriyle savaşıyoruz. Kürt nüfusumuz, Kürt bakanlarımız, Kürt vekillerimiz var. Biz Kürtlerle savaşmıyoruz. Özellikle de şunun hatırlanması lazım: 194 binden fazla Kobanili, IŞİD saldırdığında Türkiye tarafından kabul edildi. Kürt peşmergeler Kobani’yi kurtarmak için Türkiye sınırından geçirildi. Bu yüzden hiç kimsenin kafasında Türkiye’nin Suriyeli Kürtlere saldırdığına dair soru işareti kalmamalı. Biz bu konuda çok açığız. O nedenle PYD veya diğerleri… Suriyeli Kürtler, IŞİD’e veya bölgedeki sorunların temeli olan Esed rejimine karşı savaştıkları sürece kendileriyle hiçbir sorunumuz olmaz.

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ DE YALANLADI

İbrahim Kalın bugün Sabah gazetesinde dikkat çeken bir köşe yazısı kaleme aldı.

“Terör ve Barış arasında” başlığını taşıyan yazısında Kalın, Batı medyasında son günlerde yer bulmaya başlayan, ‘Türkiye Kürtleri vuruyor’ algı operasyonuna değindi.

KALIN: TÜRKİYE PKK’YI VURUYOR, KÜRTLERİ DEĞİL

Batı basının, bir süredir Türkiye ile ilgili pek çok gerçeği çarpıttığının altını çizen Kalın, “Defaten altını çizmekte fayda var, PKK, Kürtlerin temsilcisi değildir, Kürtler de PKK demek değildir. Türkiye, PKK mevzilerini vuruyor, mühimmat depolarını, karargâhlarını, terörist yetiştirmek için kurulan talim kamplarını vuruyor, Kürt vatandaşlarını değil.” ifadelerini kullandı.

Yazısında Kürtlerin, Türkiye’nin geçmişi ve geleceği olduğunu da vurgulayan İbrahim Kalın, “Türkiye’nin ne kendi vatandaşı olan ne de sınırları dışındaki Kürtlerle kurduğu ilişki düşmanlık üzerine değildir. Hal böyle iken Kürtlere karşı bir savaş yürütüldüğünü söylemek menfur bir yalandan ibarettir.” diye yazdı.

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


690 kez görüntülendi

Yukarı