BAŞKAN ÇELİKCAN İLE MECLİS ÜYELERİ SOSYAL KONUT İNŞAATLARINI GEZDİLER

Yüreğir Belediye Başkan Mahmut  Çelikcan ile Meclis Üyeleri Atakent Mahallesi’nde inşaatı devam eden  644 adet sosyal konut inşaatlarını gezdiler.

Meclis üyelerine çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Çelikcan çalışmaların büyük titizlikle ve çok hızlı devam ettiğini belirterek ”Adana’da ilk sosyal konut inşaatını başlattık. Hak sahiplerini noter huzurunda yapılan çekilişle belirledik. Konutları rekor hızla tamamlayıp hak sahiplerine teslim edeceğiz.  Sosyal Konut İnşaatı Yüreğir Belediyesi tarihinin tek seferde yapılan en büyük yatırımıdır. ” diyerek içerisinde her türlü sosyal donatıları kreş, kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu bulunduğunu belirtti. Yüreğir Belediye Meclis Üyeleri ise yaptıkları açıklamada yapılan inşaatın bu kadar  kısa sürede tamamlanacak olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Yüreğirli vatandaşların konut hayalini gerçekleştirdiklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ”Yüreğir’deki bütün yatırımlarda meclis üyelerimizin de emeği büyüktür. Bize verdikleri destekler için meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Yüreğir’de kent yaşamına uygun projeler üretip yaşam kalitesini yükseltmeyi ve bölgeyi çağdaş görünümlü kent durumuna getirmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Çelikcan ”Göreve geldiğim günden bu yana ilçenin çehresini değiştirmek için çalışıyoruz. Bu anlamda ilk yerinde kentsel dönüşümü başardık. Sosyal Konut inşaatını başlattık ve konut için başvuru yapanların kuralarını çekerek hak sahiplerini belirledik. Amacımız vatandaşlarımızın uygun şartlarda konut edinmelerini sağlamak, ruhsatsız yapılaşmanın önüne geçmektir. Atakent Mahallemizde yapılan konutlar tamamladıktan sonra yeni konutlar yapmak için arayışlarımız devam edecektir.” dedi.

   

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


571 kez görüntülendi

Yukarı