As Platform insan haklarına saygı istiyor

Adana Sivil Toplum Platformu (AS PLATFORM) üyeleri tüm dünyada savaşların son bulmasını istiyor. AS PLATFORM üyeleri, savaş halinde bile olsa, insanın yaşam hakkının elinden alınmaması gerektiğini bildirdi.
AS PLATFORM Başkanı Ali Aygün, Yönetim Kurulu üyeleri, Orhan Göktaş (MAZLUMDER), Osman Çakır (HİHAL DER), Hüseyin Atalay (MAR-DAV), Ayhan Binboğa (Haber Türk), Necip Gazel, (YUVA-KUR), M. Ali Deniz (ZEHRA-DER) Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni (ÇGC) ziyaret ederek başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü. AS PLATFORM adına açıklama yapan Başkan Ali Aygün, tüm dünyada, özellikle Ortadoğu’da, sınır komşumuz olan ülkelerde süregelen savaşların bir an önce sonlandırılmasını istediklerini belirtti. Emperyalist güçlerin isteği doğrultusunda savaşlar çıkartıldığını ve kardeşin kardeşe kırdırıldığını kaydeden Ali Aygün AS PLATFOR’mu oluşturan sivil toplum kuruluşları olarak başta Filistin’de olmak üzere Ortadoğu’da ve tüm dünyada devam eden savaşların bir an önce son bulmasını ve akan kanın durdurulmasını arzuladıklarını ifade etti. AS PLATFORM üyesi Hüseyin Talay da dünyadaki savaşların arkasında başta ABD olmak üzere emperyalist güçlerin olduğunu belirterek savaş halindeki ülkelerin bunu iyi görmeleri gerektiğine işaret etti.
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir de akan kanın durdurulmasından yana olduklarını bildirdi. Başkan Cafer Esendemir, Filistin’de ve dünyanın neresinde olursa olsun savaşların bir an önce durdurularak kan dökülmesine son verilmesini istediklerini vurguladı. Esendemir, Filistin’de, Suriye ve Irak’ta sivil halkın ve özellikle çocuk ve kadınların hedef alınmasının kabul edilemez olduğunu da sözlerine ekledi.
Kaynak: adanapress.com

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


2074 kez görüntülendi

Yukarı