Adana’dan Fransa’daki skandal bildiriye tepki

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi’nce, Fransa’da 300 kişinin imzasıyla yayınladığı skandal bildiri ve ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti yapma girişimi protesto edildi.

Adana’dan Fransa’daki skandal bildiriye tepki  

– Adana Sivil İnisiyatif Meclisi’nce, Fransa’da 300 kişinin imzasıyla yayınladığı skandal bildiri ve ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti yapma girişimi protesto edildi

Adana’da, Fransa’da Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkarılması için 300 kişinin imzasıyla yayınlanan skandal bildiri protesto edildi. 

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi tarafından Nuri Çomu Camii’nde cuma namazı çıkışı, Fransa’da Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkarılması için 300 kişinin imzasıyla bildiri yayınlanmasını ve ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti yapma girişimine tepki amacıyla basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasını okuyan Adana İnsani Yardım Derneği (ADYAR) Başkanı Mahmut Eraslan,

“Bugün burada ve tüm Türkiye’de Kudüs dostlarıyla birlikte ABD’nin ve İsrail’in hukuksuz kararına ve uygulamalarına karşı çıkıyoruz. Tüm Filistin ve Kudüs sevdalıları olarak bu davayı savunmaya devam edeceğiz. Türkiye’yi, uluslararası mekanizmaları ve herkesi harekete geçmeye ve İsrail’in attığı hukuksuz adımları ve işgali durdurmaya çağırıyoruz” dedi.

Fransa’da 300 kişinin bir bildiri hazırlayarak Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkarılmasını istemesinin hadsiz bir tavır olduğunu ifade eden Eraslan, “Bu durumu en ağır şekilde lanetliyoruz. Bütün Müslümanları incitecek bu tür provokatif eylemleri şiddetle kınıyor ve tüm dünya kamuoyunu daha insaflı ve hakkaniyetli olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


538 kez görüntülendi

Yukarı