Adana’da Şehit Filistinliler Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı..

Adana’da Şehit Filistinliler için sela okundu gıyabi cenaze namazı kılındı.Adana Sabancı Merkez Cami’de öğle namazının ardından İl Müftüsü Hasan Çınar şehit Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kıldırdı.

asim-3-003.jpg

Adana’da Şehit Filistinliler Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı..

Adana Sabancı Merkez Cami’de öğle namazının ardından İl Müftüsü Hasan Çınar şehit Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kıldırdı.

İsrail askerleri tarafından katledilen Filistinli 60 direnişçi için Adana’da gıyabi cenaze namazı kılındı.
ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması nedeniyle yapılan gösterilerde hayatını kaybeden Filistinli 60 direnişçi için Sabancı Merkez Camii’nde İl Müftüsü Hasan Çınar tarafından öğle namazı sonrasında cami cemaati, AK Parti ve MHP teşkilatı üyelerinin katılımıyla gıyabi cenaze namazı kılındı.

İsrail askerleri tarafından katledilen Filistinli 60 direnişçi için Adana’da gıyabi cenaze namazı kılındı. 
ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması nedeniyle yapılan gösterilerde hayatını kaybeden Filistinli 60 direnişçi için Sabancı Merkez Camii’nde İl Müftüsü Hasan Çınar tarafından öğle namazı sonrasında cami cemaati, AK Parti ve MHP teşkilatı üyelerinin katılımıyla gıyabi cenaze namazı kılındı.
Namazın ardından tekbir getiren grup, daha sonra basın açıklaması yaptı.

asim-018-001.jpg

 ‘Katledilen Müslümanlar, Ölenler Hep Müslüman,Yine Müslüman..’

Adana Sivil İnsiyatif Meclisi Başkanı Mahmut Eraslan da İsrail’in Filistinlilere saldırılarını kınadı.
Adana İnsani Yardım Derneği (ADYAR) Başkanı Mahmut Eraslan, her geçen gün İslam coğrafyasının haçlı zihniyetinin kıskacında kan gölüne çevrildiğini belirterek, “Bütün Avrupa’nın merkezinde, Bosna’da yaşanan soykırım, Arakan’da yaşanan insanlık dramı, Suriye’de kimyasal silahlarla katledilen Müslümanlar, ölenler hep Müslüman. Yine Müslüman, yine Müslüman. Saldırganlığın ve hukuksuzluğun geldiği son nokta olarak siyonizm kuklası olan Trump, aracılığıyla ilk kıblemiz Küdüs’ü işgalci siyonistlerin emirleri doğrultusunda başkent etme cüretinde bulunmuştur” diye konuştu.

asim-5-005.jpg

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


557 kez görüntülendi

Yukarı