Adana Koruma Kurulu yılın ilk toplantısını yaptı

adana-koruma-kurulu-yilin-ilk

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu üyeleri bir araya gelerek 2015 yılında ilk toplantıyı yaptı. Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlanan 7 bin 810 yükümlünün sosyal yaşama motivasyonun sağlanması için kararlar alındı.

Adana Adliyesi ek binasının toplantı salonunda Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan başkanlığında yapılan toplantıya kurul üyeleri olan kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde görevli öğretmen Mahmut Demir, müdürlük koordinesinde yürütülen ve yükümlülerin topluma kazandırılması, istihdam sağlanması, sosyal faaliyette bulunmalarını sağlayan kurulun faaliyetleri hakkında sunum sunumu yaptı.

İnfazı devam eden 7 bin 810 yükümlünün olduğunu belirten Demir, bu yükümlülerin 3 bin 193′ünün tedavi ve denetimli serbestlik, bin 992′sinin adli kontrol, 752′sinin kamu hizmeti, diğerlerinin ise farklı şekillerde cezalarını çektiklerini söyledi.

Kamu yararına ücretsiz çalışılması konusunda farklı kurumlarla protokol imzalamaya hazırlandıklarını vurgulayan Demir, TEMA Vakfı ile ortak yürütülen seminer ve ağaç dikimi programlarıyla ilgili de bilgi aktardı.

‘Birlikte Yaşama ve Bilinci Güçlendirme’, ‘Madde ve Tütün Bağımlılığı ile Mücadele’, ‘Aile İçi İletişim, Aile İçi Şiddetle Mücadele’, ‘Kadın Hakları’, ‘Trafik Kurallarının Hayatımızdaki Yeri’ ve ‘İş Bulma Teknikleri’ konularında seminerler ve okuma-yazma, halk oyunları, hayat boyu öğrenme, organik tarım- kültür mantarcılığı ile girişimcilik kursları düzenlendiğini anlatan Demir, bu etkinliklere yükümlülerin ilgi gösterdiğini kaydetti.

Adana Denetimli Serbestlik Müdürü Seydi Dağlı’nın, görüş ve önerilerini sunmasının ardından girişimcilik kursuna düzenli katılan yükümlü Serkan B.’yi kurul karşısına çağırdı. 2 çocuğu bulunduğunu, eşinin de hamile olduğunu belirten Serkan B. verilecek destek ile kendi işini kurup ailesinin geçimini sağlamak istediğini söyledi. Kurul üyeleri Serkan B. ile ilgili bilgileri alarak, verilebilecek desteklerle ile ilgili karar aldı.

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, yükümlülerin topluma kazandırılması ve istihdam sağlanması açısından kurul çalışmalarının önemli olduğunu belirtti. Kurul görüşmelerinin yararlı olduğunu vurgulayan Başsavcı Yeldan, “Kurulda alınan kararlar, sadece bireyler için değil, toplum için yararlı oluyor. Aldıkları kurs ve seminer eğitimleri ile farklı konularda vasıf kazanan yükümlülerimiz çeşitli sektörlerde iş bulma imkanına sahip oluyor” dedi.

Kaynak: haberler com

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


718 kez görüntülendi

Yukarı