ADANA/ Türk Kızılay’ı Adana Şubesi, afet, kan hizmetleri, ilkyardım eğitimleri ve sosyal yardım hizmetlerini kurum ve kuruşlarda çeşitli etkinliklerle anlatmaya devam ediyor.

Bilgilendirme faaliyetleri kapsamında Türk Kızılay’ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Hümeyra Ökten Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde “Kızılay’ın Genel Vizyonu” konulu söyleşiye katıldı.  Okul Konferans Salonu’nda öğrenci ve öğretmenlerin ilgiyle dinlediği Saygılı, Kızılay’ın Türkiye’de ve dünyada insani yardım hizmetinde model alındığını söyledi.

 İnsanların en zor anlarında yer alan kurumun olağan dönemde ihtiyaç sahiplere yardımlar sağladığını, toplumda dayanışmayı geliştirdiğini ve güvenli kan teminini gerçekleştirdiğini ifade eden Saygılı, “Türk Kızılay’ın ülke çapında yaygınlaştırdığı afet müdahale ve afet lojistik sistemleri ile dünyanın en iyi afet örgütlenmelerinden birisine sahip olduğunu kaydetti.

 8 bölgesel ile 25 Yerel Afet Müdahale ve Lojistik Merkezleri sayesinde en kısa sürede afet alanına ulaştıklarını dile getiren Saygılı, “Türk Kızılay’ı, Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamak için ‘Ulusal Kan Temini Projesi’ni yürütür. Ülke genelinde 17 Bölge Kan Merkezi, 64 Kan Bağış Merkezi ve 150’den fazla mobil kan bağış aracı ile hizmet verir. Türk Kızılay’ı son 10 yılda 78 farklı ülkede doğal ve insan kaynaklı afetlere müdahale etmiş; kuruluşundan bugüne 137 ülkeye yardım eli uzatmıştır. Dil, din, ırk ayrımı gözetmeden çalışmalarını sürdüren Kızılay, dünyanın farklı bölgelerinde milyonlarca insana yardım eli uzatıyor. Her geçen gün insani yardım alanında yürüttüğü çalışmalar ile küresel bir aktör haline gelmiştir.”dedi.

 Programda öğrencilerin sorularını cevaplayan Saygılı, proje okulu olan Hümeyra Ökten Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi Müdürü Necla Kayıklık ile yeni dönemde yapacakları çalışmalar hakkında görüş alış-verişinde bulundu.

   

Adana Press - Adana'nın haber merkezi...

Etiketler Adana Haber

Benzer Haberler

YORUM GÖNDER

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.Yorumlardan doğacak her türlü hukuki ve adli vakalar kişiyi bağlar, web sitemiz bundan sorumlu değildir. Yorum yapan okurlarımız bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


642 kez görüntülendi

Yukarı